12.05.2022. Flautas spēle

Šis mācību gads paiet skolas 55. gadu jubilejas zīmē. Katrs no koncertiem, kurš izskanējis, veltīts skolai jubilejā. Taču paralēli tam norit spraigs mācību darbs, gatavojoties eksāmeniem, konkursiem.

No 31. marta līdz 2. maijam Lietuvā, Viļņā attālināti norisinājās 14. starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Mūzika – brīnumainā skaņu pasaule”. Dalībniekiem bija jāatskaņo skaņdarbs par pasaku tēmu, kuram klāt jāpievieno atbilstošs zīmējums. No mūsu skolas festivālā piedalījās Lauma Jēkabsone (ped. S. Lukševica, kcm. I. Stepanova) un Luīze Elza Bertholde (ped. un kcm.L.Krūmiņa). Lauma ar flautas skaņām uzbūra E.Džona dziesmu “Can You Feel the Love Tonight” no animācijas filmas “Karalis Lauva”, kā arī pati uzzīmēja atbilstošu zīmējumu.

Video: Elton John – “Can you feel the love tonight” (From “The Lion king”) – YouTube

Savukārt Luīze dziedāja O. Grāvīša dziesmu “Sarkangalvīte un vilks”. Viņas dziesmu ilustrēja mākslas skolas audzēkne Estere Jansone.

Video: O.Grāvītis “Sarkangalvīte un Vilks” / O.Gravitis “Little Redhead and the Wolf” – YouTube

Visi festivāla dalībnieki un pedagogi saņēma pateicības rakstus par profesionalitāti, radošumu, mīlestību uz mūziku. Pavisam festivālā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieki no Lietuvas, Polijas, Austrijas, Grieķijas, Vācijas, Latvijas. Ar lepnumu – arī mēs, no Rojas!

Un vēl viens konkurss, kurā piedalījāmies attālināti, iesūtot video ierakstu, norisinājās Jelgavā no 14. aprīļa līdz 25. aprīlim. Šis bija jauno vokālistu konkurss “Dziesmu raksti 2022”. Pēc konkursa nolikuma tika iesūtītas divas dziesmas, no kurām latviešu tautas dziesma “Sēju jauku rožu dārzu” bija jāatskaņo kā obligātā dziesma visiem 3. grupas dalībniekiem. No mūsu skolas 3. grupā startēja Luīze Elza Bertholde (ped. un kcm. L. Krūmiņa). Konkursu vērtēja kompetenta žūrija vokālajā mākslā – Evija Lagzdiņa, Karīna Zandersone un Juris Vizbulis. Prieks, ka Luīzes sniegums tika augsti novērtēts, pēc punktu skaita ierindojoties 4. vietā, saņemot pateicības rakstu.

L.Krūmiņa