VIII Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss “Rojas ritmi 2024”

No divu Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu — MARUTAS ZEMTURES un BAIBAS BERAĢES sen lolotas idejas 2015.gada pavasarī tapa pirmais Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss „ROJAS RITMI” I Vieglās un džeza mūzikas konkurss ieiet vēsturē ar 17 dažāda sastāva kolektīviem. 2016.gads atnāk ar rekordlielu konkursa dalībnieku skaitu. Tas patīkami pārsteidz konkursa organizētājus un par konkursa norises vietu tiek izraudzīts Rojas Kultūras centrs. Konkursā piedalās 29 dažāda sastāva ansambļi, kopskaitā 150 dalībnieki. Nu jau varam teikt –Rojas ritmos pārstāvēti visi Latvijas novadi, tālākie ciemiņi mēro ceļu no Rēzeknes, Alūksnes. 2017.gadā konkurss notiek jau trešo reizi, un tā vairs nav netīša sakritība. Konkursā piedalījās 21 ansamblis no 14 Latvijas pilsētām un novadiem: Rojas, Talsiem, Valdemārpils, Rīgas, Baldones, Babītes, Grobiņas, Nīgrandes, Rēzeknes, Ventspils, Garkalnes, Ozolniekiem, Jelgavas. Žūrijas komisiju veido talantīgi pedagogi un sava aroda izcili meistari: klarnetists Jānis Ansons, ģitārists Kaspars Zemītis, dziedātāja, vokālā pedagoģe Ieva Sutugova, pianists, aranžētājs Jānis Miltiņš. Pirmo reizi konkursa ietvaros tiek pasniegts Grand Prix 100 euro vērtībā, ko savā īpašumā iegūst J.Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas džeza ansamblis, pedagoga Toma Lipska vadībā, savukārt, konkursa patronese Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa savu simpātiju balvu pasniedz Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas ansamblim “Piektais vilnis” (pedagogs Gunta Vecvagare). Rojas ritmos 2018.gads iezīmējas ar 185 dalībniekiem no visas Latvijas mūzikas skolām. Esam priecīgi uzņemt arī viesus – klarnešu kvartetu “Perpetum Mobile”, kuru vada mūsu konkursa ilgadējais žūrijas komisijas pārstāvis – Jānis Ansons, Ozolnieku Mūzikas skolas džeza orķestri un skolas absolventi – dziedātāju Aiju Barovsku. Žūrijas komisijā prieks sadarboties ar lieliskiem cilvēkiem – dziedātāju Rūtu Dūdumu, akordeonistu Kasparu Gulbi, pianistu Rihardu Plešanovu un pedagogu, klarnetistu Jānis Ansonu. Konkursā visās kategorijās tiek pasniegtas balvas, Grand Prix ar skaļām ovācijām pamatoti aizceļo pie sitaminstrumentu trio “Brāļiem Grīnbergiem”. 2019. gadā konkurss atzīmē savu piecu gadu jubileju, pulcējot spilgtākos izpildītājus šo gadu laikā, par īpašajiem viesiem koncertā piedalās grupa "Radio trio", savukārt konkursā dalību ņem 180 dalībnieki, 31 ansamblis. Grand Prix aizceļo pie PIKC "Ventspils Mūzikas vidusskolas" konkursantiem. Diemžēl 2020., 2021.gadā ansambļu konkurss nenotiek, sakarā ar Covid-19 pandēmiju visā pasaulē. 2022. gadā konkurss atgriezās attālinātā formā, noslēguma koncertā piedalījās godalgoto vietu ieguvēji.

27.07.2024 - 27.07.2024

Rojas kultūras centrs

VIII Vieglās un džeza mūzikas konkurss “Rojas ritmi”

Izskanējis VII Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss “Rojas ritmi 2023”