01.11.2023. Projekti

16. novembrī izskanēja koncerts “Dāvana Latvijai 105. dzimšanas dienā”. Iecere par koncertu radās jau gada sākumā, kad tika pamanīta iespēja iesniegt pieteikumu Talsu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursam. Kopā ar kora klases audzēkni Luīzi Elzu Bertholdi radās ideja veidot koncertu, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienai, turklāt tam piesaistot komponistu, kura mūzika caurstrāvo patriotismu, melodiskumu, kā arī ir pacilājoša un saistoša visu paaudžu klausītājiem. Liels prieks, ka guvām atsaucību mūsu idejām gan no komponista Ulda Marhileviča, gan projektu konkursa žūrijas. Tā nu kopš pavasara cītīgi gatavojāmies, lai kopīgi varētu radīt skaistus svētkus ikvienam.

Koncertā pedagoģes Ievas Grīnītes izpildījumā izskanēja skaņdarbs “Vēl lūgums”, kurā savijās divas melodijas – “Vēl” un “Lūgums”. Dziesmas bija sagatavojuši ansamblis “Sikspārnīši” un Rebeka Gideka (ped.I.Ozoliņa), ansamblis “Rondo” kopā ar Kolkas Tautas nama koklētāju ansambli (ped.Dz.Tauniņa), koris “Vizbulēns” un “Roja” (ped.I.Ozoliņa, Dz.Tauniņa). Klavieru duets (Dans Daniels Gitendorfs un Pauls Bērziņš) izpildīja dziesmu “Skolas regejs” (ped.B.Petkeviča), flautistu ansamblis izspēlēja “Dzeltenās kurpes” (ped.S.Lukševica), savukārt ģitāristu ansamblis dziesmu “Lūgums” (ped.M.Zemture). Kopā ar vijolnieku Dzintaru Beitānu iespēja bija muzicēt vijolnieku ansamblim un Asnātei Graudiņai (ped.I.Sproģe). Dz.Beitāns kopā ar komponistu izpildīja arī skaņdarbu “Brīvības svīta”. Pedagogu ansamblim, izpildot dziesmu “Rēdereja”, pievienojās arī vecāki un audzēkņi, lai kopīgi noslēgtu koncertu ar dziesmu “Novembris”, kas bija visa pasākuma vadmotīvs. Milzīgs un nenovērtējams paldies komponistam Uldim Marhilevičam par sadarbību un iedvesmas devu, kura noteikti vēl ilgi būs ar mums!

Liels paldies visai Rojas Mūzikas un mākslas skolas komandai – gan pedagogiem, gan izglītojamajiem, gan vecākiem – tas bija skaists kopdarbs, kurā ar aizrautību iesaistījās katrs. Paldies direktorei Baibai Beraģei par nerimstošu atbalstu pasākuma realizācijā! Liels paldies Gaitim Grīnītim un Gaidim Riekstiņam-Maurem par atsaucību! Paldies pasākuma vadītājiem – Luīzei Elzai Bertholdei, Gustavam Šneideram! Paldies arī Kolkas Tautas nama koklētāju ansamblim un vadītājai Dzintrai Tauniņai, paldies meitenēm no Mērsraga vidusskolas! Paldies absolventēm Keitai Annai Mitenbergai un Ancei Klaužai par skanīgo dziedājumu! Paldies vijolniekam Dzintaram Beitānam, dziesmu aranžiju veidotājiem – Jānim Miltiņam, Laurai Dubinai, Andrim Grīnbergam, Normundam Kalniņam! Paldies Marekam Štālam par skaņas nodrošinājumu! Paldies Laurai Elizabetei Ķiršakmenei par pasākuma iemūžināšanu! Liels paldies arī mākslas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem – Līgai Reinei-Smilgainei, Sandijai Joņinai un Terēzei Šteinblūmai –  gan par radīto izstādi, kas tapusi iedvesmojoties no dziesmas “Tikai tā!” un kuru iespējams aplūkot mākslas skolas telpās, gan par skaisto skatuves noformējumu svētkos! Kopā mēs varam!

RMMS dir.vietn.

Aija Kaļiņičenko

 

Galerija