07.09.2022. Vizuāli plastiskā māksla

Jaunais 2022./2023. mācību gads atnācis ar dažādiem pārsteigumiem Rojas Mūzikas un mākslas skolā. Skola pagājušā mācību gada pusgadā piedalījās Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā par materiālās bāzes pilnveidi profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, un, ar VKKF finansējumu un Talsu novada pašvaldības līdzfinansējuma piesaisti, skolas īpašumā ieguva grafikas spiedi. Tagad mācību iestāde var veidot grafiskos darbus, kas pirms tam nebija iespējams.

15.septembra rudenīgajā pēcpusdienā, kad kokiem iekrāsojās lapas, arī mākslas skolas audzēkņi guva jaunas zināšanas grafikas spiedē. Radošo darbnīcu vadīja mākslinieks Jānis Trops no “Radošo darbu galerijas”, kurā izglītojamie tika iepazīstināti ar daudzpusīgām iespējām, ko varam iegūt grafikā.

Audzēkņi pilnveidoja prasmes ar auksto adatas apdruku, ko veicām skrāpējot plastikātā ar adatām, kas ir speciāli domātas šādiem darbiem. Noslēgumā  audzēkņi iepazinās ar  foto nospiešanu uz audumu. Varējām izveidot T- kreklus un auduma maisiņus, ko varēsim pielietot ikdienā.

Paldies Rojas Mūzikas un mākslas skolas direktorei Baibai Beraģei par projekta izstrādi un šo radošo iespēju apgūt jaunās prasmes un iemaņas. Visi būsiet gaidīti uz izstādi, kas drīzumā būs apskatāma Rojas bibliotēkā.

Rojas MMS pedagoģe Līga Reine-Smilgaine

Video pieejams šeit:

Grafikas spiedes meistarklase – YouTube

 

Galerija