11.03.2024. Vizuāli plastiskā māksla

Aizvadīts vizuālās mākslas konkurss “MURĀLIS MANĀ PILSĒTĀ”
Pelēkajām apbūves sienām piemīt potenciāls pārtapt par pievilcīgiem pilsētvides pieturpunktiem, ja tiek dota iespēja pasaulē plaši izplatītajam teritoriju labiekārtošanas un nepievilcīgas arhitektūras atdzīvināšanas – ielu mākslai. Viens no ielu mākslas žanriem ir sienu gleznojumi (mural art), kam raksturīgi lieli formāti, komplicēts un rūpīgs sagatavošanās darbs, kvalitatīvs tehniskais izpildījums, un kura radīšana notiek saskaņoti un likumīgi. Konkursa ideja ir ļaut mākslas skolu audzēkņiem radīt darbu, kas varētu iederēties pilsētvidē. Arī Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Artūrs Krūzmanis piedalījās konkursā, radot darbu datorgrafikā “Kino. Sams”.
Darba apraksts:
,,Savā darbā iedvesmojos no zvejnieka ciemata dažāda veidu zivju formām, nosaukumiem, garšas un kustības. Sama forma šķita vispiemērotākā manam darbam. Kā zināms vasarā notiek Kino festivāls RojaL ( dažādās nestandarta vietās, brīvā dabā notiek kino festivāls), kura ietvaros top arī vides instalācijas, par kurām atbild keramiķis Māris Grosbahs.
“ Kino. Sams” murālis atrastos uz 15 garāžu fasāžu sienām. Uz katras sienas būtu cits kadrs. Samam sākumā mute ir aizvērta un katrā kadrā mainās astes un mutes kustība. Ja īstenotu projektu, tad izmantotu āra fasādes sienu krāsu. Šīs garāžas sienas būtu kā apskates un tūrisma vieta Rojā.”

Artūrs saņēma pateicību par dalību konkursā. Paldies pedagoģei Līgai Reinei-Smilgainei!