26.02.2023.

Viena no skolas vērtībām ir tās absolventi, īpaši tie, kuri nebaidās atzīt “es nāku no mazas lauku skolas, bet mana vērtība ar to nemazinās”. Tieši to mēs varam teikt par skolas absolventi, nu jau pedagoģi Helgu Gūtšmiti, kura savas zināšanas joprojām turpina papildināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora J. Žvikova.

Klausītājas, pedagoģes S. Lukševicas komentārs pēc koncerta: “25. februāra pēcpusdienā Rojas Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē notika mūsu absolventes un skolotājas Helgas Gūtšmites klavierkoncerts Miniatūras. Tajā bija dzirdami dažādu laikmetu komponistu skaņdarbi. H. Gūtšmites izpildījums koncerta klausītājus tik ļoti uzrunāja, ka tas noslēdzās ar stāvovācijām un lūgumu dzirdēt vēl vienu skaņdarbu no mākslinieces! Paldies H. Gūtšmitei par sniegto koncertu!”

Pianistes, pedagoģes Ievas Grīnītes komentārs: “Apmeklējot pianistes Helgas Gūtšmites klaviermūzikas solo koncertu, jutos saviļņota. Tik fantastiski plūstoša un frāzēta mūzika. Pēc nosaukumiem patiesi varēju iztēloties tēlus skaņdarbos. Brāmsa darbos, manuprāt, tehnika ir ļoti izteikti vajadzīga un Helgai tā patiesi ir!”

H. Gūtšmite: “Es ļoti priecājos par iespēju muzicēt savā pirmajā mūzikas skolā, klausītāju vidū redzot savus tuviniekus, ģimeni, draugus, paziņas, kolēģus, audzēkņus – ikkatru, kurš atrada laiku kopīgai pēcpusdienai mūzikā. Spēlēt dzimtajā pusē saviem mīļajiem nav nemaz tik viegli, taču ceru, ka visi klausītāji koncerta laikā sajuta dažādos stilus, spēles tehnikas un bagātīgu emociju buķeti. Lai šis koncerts kalpo kā iedrošinājums nebaidīties no klaviermūzikas, un ir kā iedvesma, lai rīkotu dažādu izpildītāju solo koncertus arī turpmāk. Šāda kopā būšana mūzikā mūs tikai bagātina!”

Pilnu koncerta video varat aplūkot šeit:Helgas Gūtšmites klaviermūzikas solo koncerts “Miniatūras” – YouTube

Galerija