07.09.2022.

7. oktobrī Rojas Mūzikas un mākslas skolā noslēdzās Andra Kalniņa pirmā personālizstāde. Noslēguma pasākumā, kurā piedalījās skolas izglītojamie, vecāki, pedagogi, varējām izzināt mākslinieka radīto darbu unikalitāti, mākslinieka daiļradi, kas tapusi pēdējo četru gadu laikā, kā arī dzirdēt paša mākslinieka mūziku.

Darba autors vairāk kā četrdesmit gadus ir strādājis Talsos par sporta pedagogu, bet māksla vienmēr bijusi viņa sirdī.  Zīmēti arī skolēnu portreti.

Pats darbu autors atzīstās: “Neesmu mācījies mākslas skolā, mūzikas skolā. Daba man ir devusi šo iespēju izteikties mākslas un mūzikas dvēseles skaņās”.

Darbos, kas skolā tika eksponēti, varējām vērot Kaltenes akmeņaino piekrasti, ziedus un dzīvniekus, kuru būtību mākslinieks ir uztvēris ar savu skatienu. Kā varam redzēt, darbi ir izjusti kontrasti, kā arī gaismas un ēnas spēlējās savā starpā, radot krāsu daudzveidīgo mirdzumu. Kā uzsver mākslinieks – katram ir dota iespēja sevi dzīvē pilnveidot, tikai ir jāuzdrīkstas. Pastāstot par saviem mākslas darbiem, A. Kalniņš sniedza arī savu radīto mūzikas darbu koncertu.

Varam pačukstēt, ka skolā pavisam drīz varēsim aplūkot jau nākamos mākslinieka radītos darbus. Visi laipni aicināti!

Galerija